Köszöntjük a Zeneiskolai Partnerprogramhoz csatlakozott iskolákat!

Kiadónk együttműködési programot kezdeményezett a zeneoktatási intézmények felé, amelyhez immár több tucatnyi zeneiskola csatlakozott.

Célunk, hogy felhívjuk a tanárok, a szülők és a tanulók figyelmét a jó minőségű, jogtiszta és eredeti kottából való tanulás és előadás értékeire. Fontos, hogy korszerű és megfizethető lehetőségeket teremtsünk eredeti nyomtatott és digitális kiadványok beszerzésére. További kiemelt célunk, hogy a zenetanárokkal együtt gondolkodva alakítsuk a jövő tananyagait és azok elérési formáit.

Köszönjük mindazok értékteremtő munkáját, akik már együtt dolgoznak velünk mindezekért, és várjuk sorainkba a többieket is!

Áriapanoráma

Az Áriapanoráma válogatott áriákat tartalmaz 17-19. századi operákból, operettekből és oratorikus művekből, eredeti nyelven, a kezdő és középhaladó szintű magánének-oktatás számára. Valamennyi áriához új, könnyen játszható zongorakíséret készült, néhányhoz recitativo-részlet is tartozik.

A kiadvány része a zongorakíséretek és a korhű hangszereken megszólaló zenekari kíséretek professzionális hangfelvétele.

Útikalauz a régi billentyűs muzsikához

Új sorozatunkban a 16-19. század billentyűs zenéjében kalauzoljuk el a zongorázni, valamint a csembalón és más régi billentyűs hangszereken játszani tanulókat. Valamennyi kötet egy-egy nemzet vagy régió ismert és kevésbé ismert zeneszerzőinek darabjait tartalmazza.

Célunk a billentyűs játékosok repertoárjának és stílusismeretének bővítése, szép darabok, jellemző műfajok bemutatása - eredeti források alapján. Közreadásunk megtartja a szerzői kéziratok, illetve a korabeli kiadások előadási jeleit.

Bemutatjuk: A vonós kamarazene mikrokozmosza

Rövidfilmünkben Soós András A vonós kamarazene mikrokozmosza című négykötetes kiadványsorozatáról beszél a szerző és az előadók.

Bartók Mikrokosmosa a 20. század talán legnagyobb hatású zongoradarab-sorozata, a zongorapedagógiai irodalom egyik alapműve. A nehézségi sorrendbe állított 153 zongoradarab nemcsak a zongorajáték technikai aspektusait mutatja be, hanem a zeneszerzés alapjait is, emellett karakter-, sőt programzenei darabok is találhatók köztük. 

A vonós kamarazene mikrokozmosza különböző vonós együttesekben való zenéléshez kínál 148 átiratot a sorozatból, nehézségi fokok szerint négy kötetbe rendezve. 

1. Alapfok (első fekvés): három hegedűre és gordonkára vagy gyermek-vonószenekarra

2. Középfok: három hegedűre és gordonkára, vonósnégyesre vagy ifjúsági vonószenekarra

3. Felsőfok: vonósnégyesre és vonósötösre vagy vonószenekarra

4. Felsőfok: vonószenekarra

A darabokról készült hangfelvételek meghallgathatók YouTube csatornánkon.

Csuhaj-Barna Tibor: Corridoors

E darabok megírására a Corridor Quartet (Lakatos György, Duffek Mihály, Stefán Zsófia, Tóth Sára Rebeka) nyitott zenei világa és mesés hangzása ihlette meg a zeneszerzőt.

A fagottharmóniák színeit még jobban kiemeli a hozzájuk csatlakozó basszus (nagybőgő) és a felettük szárnyaló ének vagy fuvola.

A Corridoors című lemezről szóló kritika úgy fogalmaz: ''Fülbemászó, de modern; modern, de mégis fülbemászó. Megfűszerezve - a fagottok hangzása által - egyfajta mesebeli hangulattal, amolyan 'Gyűrűk Ura feeling'-gel.'' (jazzma.hu, Gáspár Károly)

A Corridor Quartet neve olyan folyosóra utal, amely átvezeti a hallgatót a különböző évszázadok, stílusok és műfajok között. Összeköt, áthidal, és számos ajtó nyílik róla: klasszikus, modern és népi, jazz és rock.

Csuhaj-Barna Tibor jazzbőgő előadóművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense (DLA). Az elmúlt 30 évben a magyar jazzélet aktív előadója, számos lemez szerzője és közreműködője. Írt zenét színházaknak, énekkaroknak, valamint jazzformációknak a duótól a big bandig.