Kiadónk együttműködési programot kezdeményezett a zeneoktatási intézmények felé, amelyhez immár több tucatnyi zeneiskola csatlakozott.

Célunk, hogy felhívjuk a tanárok, a szülők és a tanulók figyelmét a jó minőségű, jogtiszta és eredeti kottából való tanulás és előadás értékeire. Fontos, hogy korszerű és megfizethető lehetőségeket teremtsünk eredeti nyomtatott és digitális kiadványok beszerzésére. További kiemelt célunk, hogy a zenetanárokkal együtt gondolkodva alakítsuk a jövő tananyagait és azok elérési formáit.

Köszönjük mindazok értékteremtő munkáját, akik már együtt dolgoznak velünk mindezekért, és várjuk sorainkba a többieket is!

Az Áriapanoráma válogatott áriákat tartalmaz 17-19. századi operákból, operettekből és oratorikus művekből, eredeti nyelven, a kezdő és középhaladó szintű magánének-oktatás számára. Valamennyi áriához új, könnyen játszható zongorakíséret készült, néhányhoz recitativo-részlet is tartozik.

A kiadvány része a zongorakíséretek és a korhű hangszereken megszólaló zenekari kíséretek professzionális hangfelvétele.

Új sorozatunkban a 16-19. század billentyűs zenéjében kalauzoljuk el a zongorázni, valamint a csembalón és más régi billentyűs hangszereken játszani tanulókat. Valamennyi kötet egy-egy nemzet vagy régió ismert és kevésbé ismert zeneszerzőinek darabjait tartalmazza.

Célunk a billentyűs játékosok repertoárjának és stílusismeretének bővítése, szép darabok, jellemző műfajok bemutatása - eredeti források alapján. Közreadásunk megtartja a szerzői kéziratok, illetve a korabeli kiadások előadási jeleit.

Rövidfilmünkben Soós András A vonós kamarazene mikrokozmosza című négykötetes kiadványsorozatáról beszél a szerző és az előadók.

Bartók Mikrokosmosa a 20. század talán legnagyobb hatású zongoradarab-sorozata, a zongorapedagógiai irodalom egyik alapműve. A nehézségi sorrendbe állított 153 zongoradarab nemcsak a zongorajáték technikai aspektusait mutatja be, hanem a zeneszerzés alapjait is, emellett karakter-, sőt programzenei darabok is találhatók köztük. 

A vonós kamarazene mikrokozmosza különböző vonós együttesekben való zenéléshez kínál 148 átiratot a sorozatból, nehézségi fokok szerint négy kötetbe rendezve. 

1. Alapfok (első fekvés): három hegedűre és gordonkára vagy gyermek-vonószenekarra

2. Középfok: három hegedűre és gordonkára, vonósnégyesre vagy ifjúsági vonószenekarra

3. Felsőfok: vonósnégyesre és vonósötösre vagy vonószenekarra

4. Felsőfok: vonószenekarra

A darabokról készült hangfelvételek meghallgathatók YouTube csatornánkon.

E darabok megírására a Corridor Quartet (Lakatos György, Duffek Mihály, Stefán Zsófia, Tóth Sára Rebeka) nyitott zenei világa és mesés hangzása ihlette meg a zeneszerzőt.

A fagottharmóniák színeit még jobban kiemeli a hozzájuk csatlakozó basszus (nagybőgő) és a felettük szárnyaló ének vagy fuvola.

A Corridoors című lemezről szóló kritika úgy fogalmaz: ''Fülbemászó, de modern; modern, de mégis fülbemászó. Megfűszerezve - a fagottok hangzása által - egyfajta mesebeli hangulattal, amolyan 'Gyűrűk Ura feeling'-gel.'' (jazzma.hu, Gáspár Károly)

A Corridor Quartet neve olyan folyosóra utal, amely átvezeti a hallgatót a különböző évszázadok, stílusok és műfajok között. Összeköt, áthidal, és számos ajtó nyílik róla: klasszikus, modern és népi, jazz és rock.

Csuhaj-Barna Tibor jazzbőgő előadóművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense (DLA). Az elmúlt 30 évben a magyar jazzélet aktív előadója, számos lemez szerzője és közreműködője. Írt zenét színházaknak, énekkaroknak, valamint jazzformációknak a duótól a big bandig.

2021 márciusában új, Urtext kiadásban jelentettük meg Bartók Béla összes kórusművét.

A háromkötetes kiadvány az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó és a műncheni G. Henle Verlag közös kiadásában megjelenő Bartók Béla Zeneműveinek Kritikai Összkiadása 9. kötete (Z. 15009) alapján készült. A kotta az énekszövegeket eredeti nyelven és a Bartók által jóváhagyott fordításokban közli, a kötetek függelékében azonban az összes énekszöveg szó szerinti angol és magyar fordítása is megtalálható. Ugyanitt közöljük a művek korai vagy alternatív változatait is.

Kiadásunkat a kottaszöveg és a notációs stílus tekintetében is abszolút hitelesség, professzionális kottagrafika és kiváló nyomdai minőség jellemzi. A közreadást informatív előszók (magyar, angol és német nyelven) és részletes közreadói megjegyzések (magyarul és angolul) teszik teljessé. A megjegyzések röviden ismertetik a kórusművek szöveg-, népzenei és kompozíciós forrásait, valamint eligazítanak az előadást érintő minden lényeges kérdésben.

A köteteket kiváló minőségű és környezetbarát sárgásfehér papírra nyomtattuk.

A kiadványok két változatban kerülnek forgalomba: három puhafedelű kötetben, amelyek önállóan is megvásárolhatók, valamint keménytáblás, vászonkötéses kötetekben, amelyek együtt, díszdobozban kaphatók.

A kötetekben található művek a következő hónapokban egyenként, különnyomatként is megjelennek.

Új zenekari kölcsönanyag jelent meg Bartók Béla legnépszerűbb zenekari művéből, a Concertóból, melyet a zeneszerző 1943-ben az Amerikai Egyesült Államokban komponált. A Concerto az első zenekari anyag, amely az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó és a müncheni G. Henle Verlag kiadásában megjelenő Bartók Béla Zeneműveinek Kritikai Összkiadása nyomán készült. (A partitúrát tartalmazó összkiadáskötet és a mű Henle-féle kispartitúrája is megvásárolható.)

A közreadás az első kiadás, a teljes kompozíciós forrásanyag, valamint a Bartók életében készült hangfelvételek kritikai értékelése alapján készült. A zenekari szólamok elkészítésekor nagy gondot fordítottunk a kottaszöveg pontosságára, a jó olvashatóságra, a megfelelő segédszólamokra (az ún. „végszavakra”) és az ideális lapozhatóságra. A szólamokat a Bartók-játékban különlegesen jártas Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagjai tesztelték. Mind a vezénylőpartitúra, mind a szólamok nagy formátumban (25×32,5 cm), kiváló minőségű papíron készültek.

Egy garnitúra két vezénylőpartitúrát, 9-8-7-6-5 db vonósszólamot, 4 db ütőszólamot, a többi szólamból pedig 1-1 db-ot tartalmaz. A zenekari anyag a Universal Music Publishing Editio Musica Budapesttől kölcsönözhető.

Legújabb kiadványok

Zongora
1.600 Ft
Gordonka és zongora
1.600 Ft
Kórus - Vegyeskar a cappella
400 Ft
Hegedű és zongora
3.200 Ft
Gitárok
4.900 Ft
Kórus - Vegyeskar a cappella
350 Ft
Kórus - Férfikar a cappella
4.900 Ft
Furulya, Furulya (szoprán)
2.000 Ft
Furulya (két vagy több)
3.200 Ft
Furulya (két vagy több)
3.500 Ft
Vonószenekar, Három hegedű és gordonka
6.500 Ft
Vonószenekar, Három hegedű és gordonka, Vonósnégyes
6.500 Ft

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Örömmel adunk hírt új kiadványokról, akciókról.

Csatlakozzon

a zeneoktatás iránt érdeklődők és a zenerajongók közösségéhez!