Rövidfilmünkben Soós András A vonós kamarazene mikrokozmosza című négykötetes kiadványsorozatáról beszél a szerző és az előadók.

Bartók Mikrokosmosa a 20. század talán legnagyobb hatású zongoradarab-sorozata, a zongorapedagógiai irodalom egyik alapműve. A nehézségi sorrendbe állított 153 zongoradarab nemcsak a zongorajáték technikai aspektusait mutatja be, hanem a zeneszerzés alapjait is, emellett karakter-, sőt programzenei darabok is találhatók köztük. 

A vonós kamarazene mikrokozmosza különböző vonós együttesekben való zenéléshez kínál 148 átiratot a sorozatból, nehézségi fokok szerint négy kötetbe rendezve. 

1. Alapfok (első fekvés): három hegedűre és gordonkára vagy gyermek-vonószenekarra

2. Középfok: három hegedűre és gordonkára, vonósnégyesre vagy ifjúsági vonószenekarra

3. Felsőfok: vonósnégyesre és vonósötösre vagy vonószenekarra

4. Felsőfok: vonószenekarra

A darabokról készült hangfelvételek meghallgathatók YouTube csatornánkon.

A Hangok mindenhol laknak sorozat három kötete furulyán, fife-on és fuvolán tanuló nagyóvodásoknak és kisiskolásoknak szól. Élményközpontú, interaktív és játékos módon hozza közel hozzájuk a zene, a zenélés lényegét, nagyban építve gazdag képzeletvilágukra és természetes alkotókedvükre.

A sorozat most megjelent harmadik kötete improvizációs játékokra - vagy ahogyan Tornyai Péter fogalmaz: ''közös hang-főzésekre'' - hívja a kisebbeket és nagyobbakat, bármilyen hangszeren játsszanak is.

''Mi a hasonló az ételekben és a zenékben? Majdnem minden'' - vallja a szerző. Kötetében "példát mutat a kis szakácsoknak arra, hogy mi mindent lehet kezdeni a hangokkal. Inkább játékok ezek, mint darabok, ezért érdemes a Játékot megillető komoly szabadsággal közelíteni hozzájuk.

A Szakácskönyv tizennégy receptje akkor sikerült jól, ha képzeletbeli további oldalaira megszületik a tizenötödik, tizenhatodik és a többi recept.''

Elhunyt Béres János Kossuth-díjas furulyaművész. A zenepedagógus, népzenekutató november 23-án, Budapesten, 92 éves korában halt meg.

Béres János úttörő kezdeményezések sorát indította el: megalapította a nevét viselő hivatásos népi kamarazenekart, megszervezte a hazai intézményes furulyaoktatást, tanterveket, tankönyveket írt, az oktatás számára kifejlesztette a Béres-furulyát, valamint megalapította a nagyhírű Óbudai Népzenei Iskolát. 

Pedagógiai kiadványai és memoárkötete kiadónknál jelent meg. Emlékét tisztelettel őrizzük.

Fotó: Móricz-Sabján Simon (Népszabadság, 2015. április 4.)

Egyesével is megvásárolhatják Bartók összes kórusművét, hiszen teljessé vált az Urtext Bartók-kóruskötetekből készített különnyomatok – lapkották – sorozata.

Bartók Béla: Gyermek- és nőikarok – 28 különnyomat
Bartók Béla: Férfikarok – 5 különnyomat
Bartók Béla: Vegyeskarok – 3 különnyomat

Az összes különnyomat tartalmazza a művek szövegének angol nyersfordítását. Ahol a szöveg nem magyar, ott a magyar nyersfordítást is megadjuk.

Bartók kórusművei vászonkötéses, díszdobozos kiadásban is megjelentek.

Egyre több zenepedagógiai kiadvány érhető el a megújult Digikotta-felületen.

A digikották – ahogy nevük is mutatja – digitálisan elérhető kották, de a kottakiadványokat megjelenítő, felhőalapú rendszer is a Digikotta nevet viseli.

Zenéljünk együtt! A Digikottán nemcsak a hagyományos kottákat és szövegeket érheted el, hanem hangfelvételek és interaktív feladatok is várnak.

Próbáld ki ingyen a Digikottát! A legtöbb fizetős kiadványban találsz ingyenes oldalakat, amelyeket kék szem ikon jelez, így megismerheted a Digikotta előnyeit. (Például: Kezdők muzsikája – Hegedűmuzsika 1)

Kezedben a kotta? Kedvezménnyel tiéd a Digikotta! Nálad van például a megújult Zongoraiskola vagy a Szolfézskönyv egyik példánya? A nyomtatott kottában található kóddal jelentős kedvezménnyel vásárolhatod meg a kiadvány digikotta-változatát, és a hangfelvételek és az interaktív feladatok biztos élvezetessé teszik a tanulást-tanítást!

Új nyomtatott és digitális kiadásban jelent meg a kétkötetes Zongoraiskola. A kötetek zenei és pedagógiai tartalma nem változott, de az új kiadások megjelenésükben vonzóbbak és korszerűbbek az eddigieknél.

Ritka az olyan tankönyv, amelyet évtizedeken át használnak: Zongoraiskolánk e kivételek közé tartozik. Két kötete 1966–1967-ben látott napvilágot, és bár azóta számos hasonló kiadvány jelent meg, máig ez a legnépszerűbb zongoraiskola Magyarországon. Kidolgozását a kor kiváló zongorapedagógusai vállalták, akikhez jeles magyar zeneszerzők csatlakoztak.

A felújított kottákban a gyerekeket minden oldalon színes, kedves és játékos illusztrációk várják. A digitális kiadásban – amely a nyomtatott kötetekben található egyedi kóddal jelentős kedvezménnyel vásárolható meg – a Zongoraiskola összes darabja és gyakorlata meghallgatható. A hangfelvételek lehetővé teszik a növendékek számára a négykezesek otthoni gyakorlását, sőt az önálló darabválasztást is.

Különleges, műfajteremtő mesekotta jelent meg.

Hangok mindenhol laknak című kiadványcsalád interaktív, játékos, élményalapú és érzelemközpontú módon szólítja meg a nagyóvodás és kisiskolás gyerekeket. Kiss Bea fuvolaművész-zenepedagógus mesekottáját a neves illusztrátor, Molnár Jacqueline rajzai színesítik.

Hangok mindenhol laknak a tervek szerint háromkötetes sorozattá bővül a jövőben:
1. Kiss Bea: Hangok mindenhol laknak – Hangszeres előkészítő furulyára, fife-ra és fuvolára,
2. Kiss Bea: Hangok mindenhol laknak – Előadási darabok furulyára, fife-ra és fuvolára kísérettel,
3. Tornyai Péter: Szakácskönyv – Receptek (darabok, gyakorlatok, játékok) zenélő gyerekeknek (előkészületben).

Kiadónk nagy értékű kottavásárlási utalványokkal támogatja a Virtuózok V4+ nemzetközi komolyzenei tehetségkutató versenysorozatot, a fellépő diákokat, azok tanárait és iskoláit.

Kérjük, tekintsék meg a kiadónkat ez alkalomból bemutató rövid videót.

Szavazzanak a Virtuózok adásának kedvencére itt: https://virtuozok.hu/kozonsegdij/! Akire csütörtök éjfélig a legtöbb szavazat érkezik, 100.000 forint értékű kottavásárlási utalványt kap az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. felajánlásából. És nem csak ez a szerencsés fiatal kap ajándékot, de a diák tanárának (iskolájának) is felajánljuk ugyanezt, szintén 100.000 forint értékben - ezzel jutalmazzuk a zenetanárokat is.

Sok sikert kívánunk a versenyzőknek, és jó szórakozást a nézőknek!

A tanév elejére megjelent a Szolfézskönyv zeneiskolásoknak 2. című kiadvány, a Dobszay László által összeállított A hangok világa című sorozat II. kötetének megújult változata. Az átdolgozást Papp Károlyné és Szigetiné Horváth Zsuzsanna készítette, a kiadványt Magyar Margit lektorálta.

2021. szeptember 4-én, szombaton délelőtt kiadványbemutató eseményt szerveztünk a Tóth Aladár Zeneiskolában. Az érdeklődők az eseményen megismerhették az új kiadvány tartalmát, a digitális változat felületét, valamint a tanári útmutatót, mely módszertani segítséget ad a kiadvány használatához.

Előadtak:

  • Dobszay Ágnes (DLA) – tanszékvezető egyetemi tanár, LFZE;
  • Papp Károlyné – szolfézs-szaktanácsadó;
  • Szigetiné Horváth Zsuzsanna – mesterpedagógus, Aelia Sabina AMI;
  • Kerékfy Márton (PhD) – főszerkesztő, Editio Musica Budapest Zeneműkiadó.

A kiadványbemutató eseményt visszanézhetik a Metronomképzés YouTube-csatornáján.

Az új kiadvány – az 1. kötethez hasonlóan – nemcsak küllemében lett sokkal vonzóbb, mint A hangok világa, hanem számos új feladattal, műzenei szemelvénnyel és zenehallgatási anyaggal is kiegészült, amelyek a szolfézs- és a hangszeroktatás kapcsolatát erősíthetik. A kötetben való tájékozódást segítik a piktogramok és a kereszthivatkozások, a színes illusztrációk, valamint az elméleti ismeretanyag, az olvasmányok és az érdekességek grafikai kiemelése. Az elméleti ismeretek megértését rövid definíciók és ábrák is segítik.

A nyomtatott kiadáson kívül a Szolfézskönyv interaktív digitális tananyagként is megjelent, amely tartalmazza a zenehallgatási és diktálási anyagot, valamint az írásos feladatok megoldását is. A digitális kiadás diák- és tanári változatban is elérhető. A tanári változat magában foglalja a könyv tanításához tartozó részletes tanári útmutatót is.

2021 márciusában új, Urtext kiadásban jelentettük meg Bartók Béla összes kórusművét.

A háromkötetes kiadvány az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó és a műncheni G. Henle Verlag közös kiadásában megjelenő Bartók Béla Zeneműveinek Kritikai Összkiadása 9. kötete (Z. 15009) alapján készült. A kotta az énekszövegeket eredeti nyelven és a Bartók által jóváhagyott fordításokban közli, a kötetek függelékében azonban az összes énekszöveg szó szerinti angol és magyar fordítása is megtalálható. Ugyanitt közöljük a művek korai vagy alternatív változatait is.

Kiadásunkat a kottaszöveg és a notációs stílus tekintetében is abszolút hitelesség, professzionális kottagrafika és kiváló nyomdai minőség jellemzi. A közreadást informatív előszók (magyar, angol és német nyelven) és részletes közreadói megjegyzések (magyarul és angolul) teszik teljessé. A megjegyzések röviden ismertetik a kórusművek szöveg-, népzenei és kompozíciós forrásait, valamint eligazítanak az előadást érintő minden lényeges kérdésben.

A köteteket kiváló minőségű és környezetbarát sárgásfehér papírra nyomtattuk.

A kiadványok két változatban kerülnek forgalomba: három puhafedelű kötetben, amelyek önállóan is megvásárolhatók, valamint keménytáblás, vászonkötéses kötetekben, amelyek együtt, díszdobozban kaphatók.

A kötetekben található művek a következő hónapokban egyenként, különnyomatként is megjelennek.

Hetven éve alakult meg a Zeneműkiadó Vállalat. Az évfordulóra emlékezve Facebook oldalunkon július 1-jétől kezdődően 70 napon keresztül bemutatunk egy-egy érdekes kiadványt mindegyik esztendőből. Tartson velünk ezen az izgalmas időutazáson!

A frankfurti zenei vásár, a Musikmesse idén elmaradt a járvány miatt. Rendszerint itt mutatjuk be tavaszi kottaújdonságainkat, de erre most nem volt lehetőségünk. Kérjük, tekintsék meg legújabb kiadványainkat virtuális vásári standunkon! 

GVIDOOktóber 1-jén, a zene világnapján csatlakozott az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó a GVIDO digitális kottamegjelenítő rendszerhez.

A GVIDO egy elektromos papír technológiát használó megjelenítő berendezés. Két, nyitott könyvszerűen összekapcsolt nagy méretű képernyője van. A rendszer része továbbá egy online kottabolt, melyből a megvásárolt és letöltött kották kiváló minőségben jelennek meg, játszási listákba rendezhetők, és megjegyzéseket lehet rájuk írni a rendszerhez tartozó speciális tollal.

Az oldalak érintéssel vagy blue-tooth pedállal lapozhatók, és a két kijelző különböző lapozási módokat is lehetővé tesz.

A GVIDO boltban egyre bővülő kottaválasztékot találnak a világ számos zeneműkiadójától. A berendezés a hozzá tartozó kiegészítőkkel (bőr tok, lapozó pedál) megvásárolható kiadónknál.

Augusztus 31-én a Tóth Aladár Zeneiskolában számos érdeklődő jelenlétében mutatta be Hegedűs Gönczy Katalin kiadónknál megjelent új, hat kötetes dalgyűjteményét.
A kötetek hat európai nyelv dalaiból válogatva, a 16. századtól a 20. század közepéig valamennyi zenei korszakot felölelve segítik a kezdő fokon oktató magánének tanárokat, korrepetitorokat, valamint - legfőképp - az énekelni vágyókat. A sorozat új darabokkal frissíti fel és bővíti ki az általánosan ismert dalrepertoárt, így valóban új panorámát nyit. Újdonság, hogy a kiadványokban található egyedi kóddal digitális tartalmak érhetők el, tölthetők le.

Nagy öröm számunkra, hogy az idei Kamara Virtuózok közönségkedvenceit különdíjakkal jutalmazhattuk.

A kamarazenei kiadványoknak kiadónk mindig is külön figyelmet szentelt. A közös zenélés számos formája közül kétségkívül a kamarazenélés az egyik legizgalmasabb, amely minden résztvevő számára kihívást jelent, és közös élményeket, sikereket hoz.

Az első négy adásban a közönségnek lehetősége volt arra, hogy szavazzon arra a formációra, amely a legjobban tetszett neki. A közönségkedvenceket, a Pontasto Gitárkvartettet és a Flauticát tegnap köszönthettük kiadónknál, és személyesen adhattuk át a kottaajándékokat. Szívből gratulálunk nekik és kívánunk további sikereket és sok örömöt a zenéléshez!

Hetvenöt évvel az első kiadás után megérett az idő arra, hogy Kodály Zoltán összegyűjtött vegyeskari művei teljesen új, bővített kiadásban jelenjenek meg.

A Vegyeskaroknak mind ez idáig legteljesebb és leghitelesebb szövegű kiadása vászonkötésben is kapható, amelyet egyaránt ajánlunk könyvtáraknak, gyűjtőknek és Kodály-rajongóknak. A kötet emellett megvásárolható praktikus célokat szolgáló papírkötésű változatban is.

A gyűjtemény hat olyan kompozíciót tartalmaz, amelyet a korábbi kiadások nem foglaltak magukba és kissé nagyobb formátumban, új, egységes elvek alapján szerkesztett, jól olvasható és igényes megjelenésű kottagrafikával, valamint Erdei Péter informatív utószójával jelenik meg.

A kötetekről további információ található a kiadványok oldalán itt.

Október 5-én, pénteken nyitja meg kapuit a régió legnagyobb zenei vására, a Budapest Music Expo, melyen kiadónk is részt vesz.

Nagy külföldi és hazai kottaválasztékkal, zenei ajándéktárgyakkal és kiegészítőkkel várjuk a látogatókat!

Találkozzunk hétvégén a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont G csarnokában a 111-es standon!

Tisztelt Zenetanár Kollégák!

Az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft és a Rózsavölgyi Zeneműbolt szeretettel meghívja Önöket 2018. szeptember 25-én, kedd délután 14:00 órára

„ÚJ ÉS MEGÚJULT ZENEPEDAGÓGIAI KIADVÁNYOK”

című kottabemutatójára. A rendezvény helyszíne a Rózsavölgyi Szalon (1052 Budapest, Szervita tér 5.)

A bemutató alkalmából a boltban aznap megvásárolható EMB kották árából 20% kedvezményt nyújtunk a programra érkező kedves vendégeinknek.

A helyek korlátozott száma miatt visszajelzést kérünk 2018. szeptember 20 -ig a rozsavolgyi­@­lira.hu címre.

"Minden nap egy kis zene - ez épp oly fontos a gyereknek, mint az, hogy minden nap egyék. Helyesen táplálni sem lehet úgy a gyereket, hogy hetenként egyszer adunk csak neki enni. A zenét is úgy kell fogyasztani: minden nap egy keveset."
Kodály Zoltán

A "Mindennapi énekeink" című kiadvány az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett mindennapos éneklés országos iskolai programjához készült. Válogasson belőle tanár és diák önmaga és a körülötte élők örömére - nap mint nap!

A Universal Music Publishing Group bejelenti, hogy a Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. (UMPEMB) kottakiadással és terjesztéssel foglalkozó üzletágát egy új jogutód vállalatnak, az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft.-nek (EMBZ) adta át.

Az új cég tulajdonosa és igazgatója az UMPEMB eddigi kottakiadói igazgatója, Sigrai László, társtulajdonosa Boronkay Antal, aki hosszú ideje vezeti az UMPEMB zeneműkiadót.

A jövőben az EMBZ terjeszti a UMPEMB kottakiadványait, és a két vállalat szorosan együttműködik magas színvonalú nyomtatott és digitális kották kiadásában a zeneoktatás és az előadóművészek számára. Az EMBZ folytatja más kiadók kottáinak forgalmazását is.

További tájékoztatás az alábbi elérhetőségeken kapható:

EMBZ: Sigrai László, sigrai­@­emb.hu, www.emb.hu

UMPEMB: Szitha Tünde, szitha­@­emb.hu, www.umpemb.com

Gyorsan változó és mindig újdonságra éhes világunkban nagyon ritka az olyan tankönyv, amelyet évtizedeken át használnak. Zongoraiskolánk e kivételek közé tartozik. Első, kezdőknek szóló kötete ötven évvel ezelőtt, 1966-ban látott napvilágot, és bár azóta számos hasonló kiadvány jelent meg, mindmáig ez a legnépszerűbb, legtöbbek által használt zongoraiskola Magyarországon. Tovább...

A zongorára szánt Játékok 1973-tól íródó sorozata eredetileg zongoraiskolának készült, melynek első köteteiben Kurtág a zongorajáték és a zenei gondolkodás alapelemeire, s ami talán még fontosabb, a gátlásoktól mentes zenélésre tanította a gyerekeket. Az eltelt évtizedek alatt azonban a sorozat elvesztette didaktikus jellegét, s inkább Kurtág zeneszerzői műhelyének dokumentumává vált, amely kulcsot ad nagy formátumú szimfonikus, kamara- és vokális műveihez is. E változást jelzi, hogy az ötödik füzettől kezdve a Játékok a Naplójegyzetek, személyes üzenetek alcímet viseli. 

A IX. kötetben szereplő darabok – a fiatalkori, 1947-ben írott Almavirág kivételével – 1989 és 2009 között készültek. A gyakran aforisztikus rövidségű tételek gazdag, az európai zenetörténet számos jelenségére hivatkozó asszociációkat rejtenek, emellett jelentős részük hommage- vagy in memoriam-tétel, avagy személyre szóló, nagyon szubjektív üzenet barátoknak, kollégáknak, szeretett családtagoknak és tanítványoknak – s rajtuk keresztül minden zenét szerető embernek.

A kötet tartalmát lásd itt

Deák Kristóf Mindenki című filmje nyerte a legjobb rövidfilmnek járó Oscar díjat. A 25 perces film egy iskolai gyerekkórus és vezető tanárnője történetén keresztül beszél bonyolult emberi viszonyokról, megaláztatásokról és lázadásról, mindennapjaink kisebb nagyobb konfliktusairól, melyekre már gyerekként meg kell találnunk a megoldásainkat. A főszereplő kislány, a barátnője és a tanárnő mellett még egy fontos szereplője van a filmnek: a zene. A történet hangulatát Balázs Árpád Bodzavirág, Bárdos Lajos Bikaviadal című kórusművei és Weiner Leó Rókatánca teszik átélhetővé és hitelessé.

A filmről bővebben
...

Életének 88. évében, 2016. november 30-án elhunyt Lendvay Kamilló zeneszerző, az 1950-es években pályáját kezdő magyar zeneszerző generáció egyik legjelentősebb képviselője.

Bővebben...

2016. november 6-án elhunyt Kocsis Zoltán, korunk egyik legjelentősebb magyar zenésze.

Büszkék és hálásak vagyunk, hogy Kocsis Zoltán műveinek és átiratainak kiadója lehettünk az elmúlt évtizedekben. 

Fájdalommal vesszük tudomásul, hogy a további közös terveinket egyedül kell folytatnunk.

Weiner Leó (1885–1960) Dohnányi, Bartók és Kodály zeneszerző-generációjához tartozott, de mindhármukétól eltérő pályát futott be. A Zeneakadémián 21 évesen, díjakkal elhalmozva fejezte be tanulmányait. Érdeklődése már egészen korán a magyaros hangvételű zene felé fordult, jóllehet egyszerre konzervatív és vonzóan színes zenei stílusára a Beethoven és Brahms között élt német és francia mesterek gyakoroltak meghatározó befolyást. Életművét legnagyobbrészt zenekari, kamara- és zongoraművek alkotják, de írt egy kitűnő balettzenét és kórusműveket is. Tovább...

A zeneiskolai hangszeres oktatás számos alapműve jelent meg 50 évvel ezelőtt, 1966-ban. Máig tartó sikerük titka a kor legkiválóbb zongorapedagógusainak munkájában keresendő: biztos módszertani alapozottsággal, az elérendő zenei és technikai célokat mindig szem előtt tartva, a gyerekek számára értékes és valódi élményt jelentő darabokból állították össze az iskolákat. Fél évszázad után a jól bevált tartalmat megőrizve, korszerű kiadásban jelennek meg újra a jól ismert kötetek.

Virág az ember … Hét hang, mely nemcsak a zongora teljes hangterjedelmét járja be, hanem Kurtág György szinte teljes életművét. Rejtve már ott van az Op. 1-es Vonósnégyesben, hitvallásként a Bornemissza Péter mondásaiban, a Játékok zongoradarabjaiban, számos szóló-, kamara- és zenekari művében. Az emberek szépségéről, törékenységéről, esendőségéről és félelmeiről szól – ahogyan minden nagy zene és minden jelentős művészi alkotás. S ahogyan: Kurtág művészete.

Február 19-én az egész zenei világ Kurtágot ünnepli. A mi születésnapi ajándékunk két új kiadvány. Az egyik a 2013-ban komponált …couple egyptienne en route vers l’inconnu… (…egyiptomi pár úton az ismeretlen felé…) című zongoradarab, melyet egy több mint 4000 évvel ezelőtt készült egyiptomi szobor inspirált. A másik a hasonmás kiadása annak a hangjegyfüzetnek, melybe Kurtág György 32 éven keresztül másolta Kocsis Zoltán számára a Játékok sorozat folyamatosan készülő tételeit. Ez a füzet – Kocsis Zoli hangjegyfüzete – mindmáig állandó szereplője azoknak a hangversenyeknek, ahol Kocsis Kurtág műveket zongorázik.

Bővebben...

2015. szeptember 26-án, szombaton a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészet-tudományi Kutatóközpont (MTA BTK) Zenetudományi Intézetében egész napos rendezvénnyel emlékeztek meg Bartók Béla halálának 70. évfordulójáról. Ennek keretében jelentették be, hogy az Editio Musica Budapest a müncheni G. Henle Verlaggal közösen fogja megjelen-tetni a Bartók Béla zeneműveinek kritikai összkiadása kottasorozatot. További részletek...

Válaszd a zenét - tedd életed részévé. Ezt a jelszót tűztük zászlónkra az idén.

Ma már bárhol vagyunk is, zene vesz minket körül. Sokkal intenzívebben és folyamatosabban érnek minket zenei ingerek, mint elődeinket valaha is a történelem során. De vajon milyen a viszonyunk a zenével? Passzív-e vagy aktív? Csak fogyasztjuk, vagy műveljük is?

Mi az EMB-nél tudjuk, hogy zenélni öröm. Olyan öröm, amely meg is sokszorozódik azáltal, hogy másoknak játszunk. A jó zene művelése révén ráadásul egyedülálló képességeknek és értékeknek is a birtokába jutunk: a koncentráció, a nyitottság, az érzékenység, a másokra figyelés, az együttműködés értékéhez.

Célunk, hogy kiadványaink révén minél több gyereket, fiatalt és felnőttet segítsünk a zenélés örömének és értékének megtapasztalásához. 
A spanyol központú BBVA nemzetközi bankhálózat alapítványa ebben az évben Kurtág Györgynek ítélte oda Tudás Határai elnevezésű kitüntetéseinek kortárszenei kategóriában adható díját. A zenei élet egyik legjelentősebb elismerésének számító négyszázezer euróval járó díjra a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Széchenyi Művészeti Akadémia terjesztette fel a 89 éves zeneszerzőt.
A nemzetközi zsűri döntését 2015. február 10-én hozták nyilvánosságra, az ünnepélyes díjátadás június 23-án volt Madridban. Az ünnepségek része volt az a díszhangverseny, melyen Ravel és Berlioz művei mellett Kurtág fiatalkori brácsára és zenekarra írt Movement című műve is felhangzott Philip Dukes és az Euskadi Szimfonikus Zenekar előadásában, Jun Märkl vezényletével.. Bővebben...
Bella Máté új vonószenekari műve, a Lethe a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara Musica Viva hangversenysorozatának felkérésére született 2014-ben. A darab ősbemutatója 2015. február 20-án, a müncheni Herkulessaalban, a Musica Viva kortárs zenei hétvégéjén lesz Eötvös Péter vezényletével. Bővebben...
Kiadónk idén nyáron ünnepli fennállásának 65. évfordulóját. Szeretnénk ebben az esztendőben is minél több új és megújuló kiadvánnyal megörvendeztetni a muzsikusokat, zenetanárokat és zenét tanulókat. Kérjük, kövesse figyelemmel weblapunkat, iratkozzon fel hírlevelünkre, olvassa híreinket a Facebookon is.

A nagyszabású EUROPA CANTAT kórusfesztivált idén Pécsett rendezik július 24. és augusztus 2. között. Az esemény méltán világhírű, színvonala és inspiráló hangulata miatt egyaránt. A háromévente, más-más országban megrendezett fesztiválon változatos programok színes kavalkádjából választhatnak a résztvevők. A kórusfesztivál közel 60 műhelyt kínál az énekeseknek, és különleges programokat karnagyoknak, zeneszerzőknek, valamint a legkisebb korosztálynak, a kisgyermekeknek. Bővebben...

Ünnepeinken mindig szól a zene. Karácsony hangulatát kifejező művek százai születtek az évszázadok alatt és születnek ma is.

Szeretné meglepni családját, szeretteit muzsikálással? Az ünnep közeledtével összeválogattuk a közismert és a felfedezésre váró karácsonyi zenék kottáit, különféle nehézségi fokon, különböző hangszer-összeállításokra. Kínálatunkat itt találja.

Idén nyáron két jelentős nemzetközi zenei eseményt rendeznek Debrecenben. Július 6-tól 14-ig tartja regionális konferenciáját a WASBE, a fúvószenekarok nemzetközi szervezete. Július 31. és augusztus 3. között pedig a Bartók Béla Nemzetközi Kórusversenynek ad otthont a város.

Kiadónk mindkét esemény helyszínén kottakiállítást, bemutatót és árusítást tart. Lehetőség lesz találkozni zeneszerzőkkel és a kiadó munkatársaival. Fúvószenekari illetve kórus kiadványainkat ez idő alatt 20%-os kedvezménnyel lehet megvásárolni. Szeretettel várjuk mindkét alkalomra!

Nagy öröm számunkra, hogy az elmúlt évben két kiváló zeneszerzőnk, Orbán György és Jávori Ferenc is Kossuth díjat kapott. Mindkét szerzőtől a közelmúltban jelentettünk meg egy-egy különleges kiadványt.

Orbán Kétágú síp - Aulos című ciklusának darabjai a polifónia műfajába vezetik be az ifjú zongoristákat.

Jávori Klezmer Miniatűrjei választható hangszer-összeállításban kínálnak kamaradarabokat zeneiskolások számára.

Szívből gratulálunk!

Az elmúlt több mint 60 évben kiadónk több ezer kiadványból álló katalógust épített, elsősorban a zeneoktatás, a kórusok és zenekarok számára. Kínálatunkat az utóbbi években a legnevesebb külföldi kiadók komoly- és könnyűzenei kottáival bővítettük.

On-line kottakatalógusunkban címlapokat, mintaoldalakat, hangmintákat és sok más hasznos információt talál kiadványainkról. Figyelje az alábbi színes kis jeleket a "keresés" funkció találati listájában, a kották címe mellett:

Új kiadvány
(egy éven belül jelent meg)
A kiadvány CD-t
is tartalmaz
Belehallgathat a zenébe
Mintaoldalakat talál
a kiadványhoz
Digitális kotta PDF alapú digitális kotta
Minden kedves Kottaolvasónknak békés Karácsonyt és örömteli új esztendőt kivánunk!

Bogár István, Dubrovay László, Farkas Antal és Lendvay Kamilló műveinek megjelentetésével folytatja kiadónk a fúvószenekari repertoár építését.

Az "EMB Concert Band" sorozat régi és új köteteiről részletes információt, mintaoldalakat, hangfelvételeket találhatnak fúvószenekari weblapunkon.

A CSICSERGŐ zenei tankönyvcsalád legújabb tagja az iskolába készülődő óvodás gyermek zenei készségének játékos, komplex fejlesztésében, a zenei írás-olvasás és a hangszeres játék előkészítésében szeretne segíteni.

Az óvodai és zeneóvodás foglalkozások játékos kiegészítőjeként is alkalmazható. A két oldalról lapozható kiadvány egyik oldalról mondókás könyv, a másik oldalról dalos könyvként tárul elénk.

A kiadványhoz ingyenesen letölthető útmutató tartozik az óvoda-pedagógusok számára.

Kiadónk hivatalos neve 2010. február 15-től Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft-re változott, tulajdonosunk előírása szerint. Minden más adatunk, elérhetőségünk változatlan maradt.

Ugyancsak nem változott tevékenységünk: továbbra is a magyar zenepedagógiai és kortárs zenei kottakiadás, kottaterjesztés a fő feladatunk.

Kiadványaink továbbra is az "Editio Musica Budapest" márkanév alatt és az logóval jelennek meg.

Jogvédett mű kottájának megvásárlása nem ad jogot a kotta reprográfiai módszerekkel (fénymásolás, szkennelés, fényképezés, stb.) történő másolására, sokszorosítására - a hatályos Szerzői Jogi Törvény értelmében még magáncélra sem.

Jogvédett minden mű, amelynek szerzője, vagy bármely társszerzője (zeneszerző, szövegíró, átdolgozó) él vagy 70 éven belül hunyt el.

A szerzők vagy örököseik minden hivatalosan eladott kotta árából részesülnek. A fénymásológépek és egyéb reprográfiai eszközök árába korábban beépített "jogdíj" a kották vonatkozásában 2004-ben megszűnt.

Törvénysértő tehát
- a jogvédett kottákat fénymásolni, beszkennelni, lefényképezni, vagy bármilyen más módon többszörözni!
- a zeneiskolákban vagy akár otthon kottagyűjteményekből kimásolt oldalakat használni!
- beszkennelt kották fájljait csere-berélni az Interneten!

Kérjük becsülje meg a szerzők és a kiadók munkáját azzal, hogy csak jogtiszta, eredeti kiadványokat birtokol és használ!

Köszönjük!

A furulya ma az egyik legnépszerűbb iskolai hangszer és ugyanakkor hivatásos zenészek hangszere is, amelyre a reneszánsztól napjainkig számos remekművet komponáltak. A furulyások jobbnál jobb kották között válogathatnak, ám mostanáig hiányzott egy korszerű kézikönyv mindarról, amit magáról a furulyáról tudni lehet és tudni érdemes. Most végre itt van, ráadásul magyar nyelven: Bali János, a kiváló furulyaművész és tanár könyve minden furulyatanár és minden növendék számára alap-irodalom, de izgalmas olvasmányként szolgálhat a téma iránt érdeklődő zenekedvelőknek is. Részletes, sok képpel illusztrált leírását adja a hangszer felépítésének, működésének, a furulya történetének, a különböző korok különböző furulyatípusainak, de bemutatja egy-egy korszak zeneéletét, zenélési szokásait, a furulyára írt repertoárt és a legjobb furulyakészítőket is. A függelékben nem csupán 20 színes, egész oldalas fotómontázst találunk a legszebb korabeli, múzeumi hangszerekről, hanem fogástáblázatokat, sőt a furulyázás magyarországi történetének és a tiszta intonáció elméletének tömör összefoglalását is.
"Lopás-e a kottamásolás" címmel Boronkay Antal igazgató olvasta fel jegyzetét a Bartók Rádióban, 2006. január 17-én. A műsor meghallgatható ide kattintva.

A "Muzsika a Bartókon" 2006. január 13-i adásában Sigrai László kereskedelmi igazgató beszélgetett Lukácsi Bélával az illegális kottamásolásról.
A riport meghallgatható ide kattintva.
A szerzői jogok tiszteletben tartására szeretnénk emlékeztetni az alább látható emblémával, amelyet a jövőben elhelyezünk kiadványainkon.

A kották illegális fénymásolásához való hozzáállásunkban a törvényi tiltáson túl a tisztelet a kulcsszó.

A szerző, akinek a művét eljátszva - használva tanítunk vagy tanulunk, örömünket leljük és sikert aratunk, vagy akár pénzt keresünk, megérdemli azt a tiszteletet, hogy nem fosztjuk meg a kotta eladása után neki vagy jogutódjának járó honoráriumtól. Ez a díj ugyanis benne van a boltban vásárolt eredeti kotta árában.

A szerző, szerkesztő, közreadó részben ebből él. A zeneműkiadó a hivatalosan eladott kották száma alapján fizeti a honoráriumot, ez alapján dönt az utánnyomásokról, a szerző új műveinek kiadásáról. Az illegális fénymásolás ezért végül is azt eredményezi, hogy ritkulnak és drágulnak az utánnyomások és kevesebb új kotta jelenik meg. Hosszú távon így az is rosszul jár, aki pillanatnyi hasznot remélt az "ingyen" kottából...

Aligha lehetne találóbb jelmondatot adni annak az összefogásnak, amellyel a zeneműkiadók és számos zenei szervezet igyekszik felhívni a figyelmet 2006-ban az illegális kottamásolás és felhasználás okozta károkra.

A tiszta forrás - a bartóki csodaszarvas hűs itala - mint jelkép a zenei életben, jelentse a magyar zeneoktatás szellemi alapját képező népzenekincsen kívül a jogtiszta kottakiadványok használatát is!

A kottamásolás szerzői jogi törvényünk és erkölcsi megfontolásunk szerint is tilos. Következménye, hogy kevesebb eredeti kiadványt vásárolnak, ezzel kárt okozva a szerzőnek és a kiadónak is. Ha kevesebb kotta fogy, akkor ritkulnak és drágulnak az utánnyomások, esetleg el is maradhatnak egy időre. Hiány léphet fel és vele együtt magasabb árak. Ez azonban csak fokozza a "másolási hajlandóságot", és bezárul az ördögi kör. Kitörni ebből csak mindkét fél önmérsékletével lehet.

Az EMB zeneműkiadó immár negyedik éve igyekszik szinten tartani, sőt ahol lehet, ott csökkenteni az árakat! 2004-ben majd ezer kórusmű árát vittük jelentősen lejjebb, 2005-ben mintegy háromszáz, 2006 januárjától ötszáz kiadvány lett olcsóbban megvásárolható. 2007-ben is változatlan maradt a legtöbb kiadványunk ára.

Emellett bevezettük a régóta nem kapható kiadványok megrendelésre, akár néhány példányban történő gyors digitális utánnyomását.

Kérjük a tisztelt zenetanárokat, zenészeket, tanulókat, másolás helyett válasszák az olcsó, jogtiszta, eredeti kottát!

Kérdéseikkel, esetleges kottabeszerzési gondjaikkal kérjük, keressék meg a kiadót!

Számos régi kiadványt öltöztetünk tetszetős új "ruhába". A hosszú évek, sőt évtizedek alatt a zeneórákon kipróbált és jól bevált kották kapnak méltó külsőt. Reméljük, hogy kedvelt és megbecsült darabjai lesznek a házi zenekönyvtárnak.
A "Zeneóra" kottasorozat tagjaiként külön alsorozatokban jelennek meg a hangszeriskolák, az etűdök, gyakorlatok és a szolfézs kiadványok.
Tekintsék meg részletes ismertetőnket a "Sorozatok" címszó alatt.
Az itt látható plakátot kérésre ingyen megküldjük a zeneiskoláknak.

 

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Örömmel adunk hírt új kiadványokról, akciókról.

Csatlakozzon

a zeneoktatás iránt érdeklődők és a zenerajongók közösségéhez!